לחיות עם כאב כרוני - ראיון אישי על כאב מסביב לשעון - אנה אמיר - הבית ללוחמות

לחיות עם כאב כרוני – ראיון אישי על כאב מסביב לשעון

הקושי הכי גדול מבחינתי הוא להיות תלויה באחרים בדברים כמו נסיעות ארוכות, נסיעות לטיפולים שמצריכים ליווי וכדו'. תמיד הייתי עצמאית, כמו שסבתוש שלי אומרת לי "את תמיד רוצה לבד בעצמך, כמוני". אין לי דרך לתאר את התסכול הזה, זה קקה בלבן. קושי משמעותי נוסף הוא התמודדות מול חברים ומשפחה. כבר איבדתי חברים שלא הבינו, שטענו שאני מתישה אותם כי כואב לי כל הזמן.

הראיון הראשון של 2021! בחרתי לשים בפרונט אישה יקרה לליבי שאני מחשיבה כאשת הברזל. אישה נדירה שמתמודדת עם כאב כרוני ועצבי מסביב לשעון.

ספרי לנו קצת על עצמיך?

אני דנה, בת 41, מתגוררת באבן יהודה, אמא ל 3 כלבות מושלמות ו 3 חתולים פושעים, ספרית כלבים וחתולים ובעלת ספא-פט, העסק שלי שהקמתי בשתי ידיי ורגליי.

עם איזה מצב בריאותי את מתמודדת? ומה זה בעצם אומר? 

אני מתמודדת עם אנדומטריוזיס פריטונאלי ועצבי שמתבטא בכאבים באגן, ישבן, מפשעות, רגליים וכפות רגליים (זרמים, דקירות, חישמולים, הרדמויות ושלל תופעות). האבחון שלי היה ועדיין מורכב, וכולל התקנה מהגהינום של התקן תוך רחמי, אין ספור בדיקות, ניתוח כושל ונמשך כשנתיים וחצי בינתיים.

איך המצב הבריאותי שלך משפיע עלייך בחיי היום יום? 

הכאבים שם כל הזמן, 24/7, יום ולילה. קשה ללכת, לעמוד, לשבת. נעשיתי אלופת הארץ בנהיגה למרחקים קצרים. כל החיים שלי השתנו, מאישה צעירה, פעילה בטירוף הפכתי לזומבי, מחלקה גריאטרית, ממש מרגישה בת 100 פיזית וזה משפיע גם על הנפש. לא פשוט כשבראש את יכולה ורוצה והגוף מסרב, זו מלחמה אינסופית. אני עובדת פחות משמעותית. העסק שלי, הבייבי שלי, שהיה אמור להגיע לפסגות על כי אני טובה במה שאני עושה, לא עובד כמו שתכננתי בגלל מצבי הפיסי וזה מתסכל מאוד.. מאוד.

איזה נקודות אור חיוביות את רואה במצב הבריאותי? 

פגשתי נשים מדהימות וחזקות שנותנות לי (ולא רק) כוח להמשיך להילחם ולא לוותר, ואני לומדת על עצמי שאני חזקה הרבה יותר ממה שחשבתי או דמיינתי.

איזה התמודדות יש לך מול הסביבה שלך? האם יש קשיים? 

בודאי שיש קשיים. הקושי הכי גדול מבחינתי הוא להיות תלויה באחרים בדברים כמו נסיעות ארוכות, נסיעות לטיפולים שמצריכים ליווי וכדו'. תמיד הייתי עצמאית, כמו שסבתוש שלי אומרת לי "את תמיד רוצה לבד בעצמך, כמוני". אין לי דרך לתאר את התסכול הזה, זה קקה בלבן. קושי משמעותי נוסף הוא התמודדות מול חברים ומשפחה. כבר איבדתי חברים שלא הבינו, שטענו שאני מתישה אותם כי כואב לי כל הזמן. המשפחה שלי שאני כל כך אוהבת ומתגעגעת אליה בקושי רואה אותי כי לא תמיד יכולים לקחת אותי, ולא תמיד אני רוצה להתמודד עם מבטי הרחמים או העצות הלא מועילות ולפעמים פשוט מעצבנות.

אם הייתי אומרת לך שמחר את קמה בריאה, מה זה אומר מבחינתך? 

שאני הולכת לקבל את החיים שלי בחזרה, בלי כאבים, רופאים, בתי חולים, דקירות ומחטים.

על איזה חלומות או מטרות וויתרת בעקבות המצב הבריאותי? והאם את חושבת/מאמינה שתוכלי בהמשך לחזור להשיג אותם? 

ציינתי קודם את המספרה שלי, מבחינתי זה הויתור הכי גדול. נכון שהיא עדיין פעילה ואני עובדת כמה שאני יכולה אבל זה לא קרוב למה שאני רוצה. אני מקווה שאוכל לחזור למשרה מלאה פלוס, גם כי זה ממלא לי את ציפור הנפש וגם כלכלית כמובן. בקצב שהאנדו מחמיר אצלי, קשה לי לראות את זה קורה בקרוב וזה מעציב אותי מאוד. גם על זוגיות ויתרתי בינתיים.

מה המשפט הכי הזוי או מזלזל ששמעת מאיש מקצוע שטיפל בך? 

רק אתמול אמרו לי שאנדו זה פסיכוסומטי

אם היה לך יום אחד שבו לא היה כואב לך, יום שלם, 24 שעות! מה היית עושה ביום הזה? 

ים ים ים וים.

במעמד זה, אני רוצה להודות לדנה מעומק הלב על השיתוף שלה בסיפור האישי שלה!

תודה לך אהובה!

מאחלת לך שנה נפלאה, מלאה בצמיחה, פחות כאבים ובריאות איתנה!

אנה


לכתבות נוספות בנושא התמודדות עם מחלה כרונית מוזמנים להכנס לבלוג>>> https://www.anna-amir.co.il/category/blog/

אהבת את הכתבה? מוזמנת לשתף הלאה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

קצת על המחברת

אני בת 38, נשואה ליונתן ואמא לליה. מתמודדת עם אנדומטריוזיס כבר מעל 18 שנים. מאמנת ומלווה נשים, ובני משפחה של מטופלות עם מצבים בריאותיים \ כאבים כרוניים.

שירותי קליניקה:

גלילה למעלה דילוג לתוכן