אנדומטריוזיס - הצונאמי של אביבית - אנדו בלוג אנה אמיר - הבית ללוחמות

אנדומטריוזיס – הצונאמי של אביבית

את אביבית אני מכירה כבר כמה שנים מאז שהמחלה שלי התפרצה לחיי. בכל השנים האלה הפכנו להיות חברות אוהבות, כתף ואוזן קשבת אחת לשנייה. אנחנו מנהלות ביחד קהילה מעורבת של מטופלות, קרובי משפחה, מטפלים ורופאים בצורה יוצאת דופן וביד רמה! אנחנו עושות פרוייקטים ביחד ואנחנו מעורבות בחייה אחת של השנייה כאילו אנחנו sister from another mister במינימום! אז תהנו לכם מהקריאה על הצונאמי של אביבית

ראיון אישי עם האישה ההשראה שלי: אביבית!

אביבית היא האישה היחידה בחיי שכמות ההוכרות וההודיות שהיא אומרת ביום, הן אשכרה שוות ערך לכמות הנשימות שלה! יש לה לב מזהב! והיא האישה הכי הכי חזקה שאני מכירה! בשבילי היא השראה עצומה ובזכות כל הדברים הטובים שיש בליבה הגדול, היה חשוב לי להביא את הסיפור המיוחד שלה לקדמת הבמה!

אביבית זהבי בינשטוק

היי אהבה, אז תספרי לנו מי את?

מי אני? פעם הייתי עונה שאני כל מיני אני ואף כתבתי על כך פעם שיר באתר שנקרא דרך המילים של משוררים ויוצרים…ועכשיו מי אני? מתקשר לי למשפט שחברה משותפת שלנו דבי מלכה המדהימה שאלה לא מזמן בקבוצה שלה ועניתי: אני אור ירח ושמש וגם נשואה לבן זוג מדהים ואמא לשתי בנות מתוקות.

אשמח לשמוע על החווית התמודדות שלך עם אנדומטריוזיס:

חוויותיי עם המחלה המסתורית והחמקמקה והמורכבת הזאת הן רבות.

ההתמודדות שלי היא יום יומית, יש בקרים שהמפגש עם השירותים הוא לא נעים כלל ויש ימים שיש עייפות כרונית קשה ואני מסבירה לבנות שלי שאני חייבת תנומה קלה של לפחות שעה (לא תמיד מצליחה).

כל שבועיים בעיקר לפני קבלת המחזור שלי אני מגיעה למדקר שלי אבי קליין אשר עוזר לי להתמודד עם המחלה, בזכות הדיקור המחזור פחות מכאיב ומגיע באופן יותר רגוע , לפעמים גם מגיעה אליו בביוץ קשה. משתדלת לדבוק בתזונה אנטי דלקתית ,לצייר , לכתוב, וגם שמחה על שבועות טובים שיש לי, אני מביטה במאקרו.

אם יש לי חודש בו שבועיים שלמים היו טובים ללא כאבים , קוצר נשימה או כאבים בחזה  או בעיות בריאותיות אחרות אז זה נפלא בעיניי.


את יפה מדי להיות חולה

רופא כלשהו

אני יודעת שיש לך לא מעט חוויות שליליות עם רופאים, נשמח לשמוע קצת על כך:

לצערי הרב עברתי סיוט קשה במשך 5 שנים, לפעמים זה לא נתפס ונשים שואלות אותי איך לא נטרפה דעתך? למה חשבת שאת הנורמלית והרופאים טועים? נראו לנו את מקרה נדיר? ואני ממש

ממש ממש לא מקרה נדיר!!!

בעבר היה לי זעם גדול וכעס גדול על הרופאים שלא אבחנו אותי, זלזלו בכאבי, העזו לומר לי ש"אני מדמיינת ואין לי כלום",  "שאני יפה מדי להיות חולה", ועוד שלל אמירות. העובדה שאצלי כל הבדיקות היו תקינות:

בדיקת דם c125 תקינה (בדיקה לא ספציפית ולא מעידה כלל) ועדיין יש רופאים רבים החושבים שהיא מעידה על אנדו… והיא לא !

אולטראסאונד תלת מימד וטראנס אטלנטי, צילומי דימות mri וסיטי הכל היה תקין !!!! לא רואים כלום! ואני סובלת 24/7 , לא מצליחה להשתין (לסירוגין עם קטטר)!

לא מצליחה לחרבן! מיליון אשפוזים במיון נשים ומיון כללי.

פה החלטתי שאני אהפוך את הכעס לפעולה ולשינוי שנשים אחרות לא יחוו את הסיוט שעברתי בגופי בגלל חוסר אבחנה, וכל פעם שאני מצליחה לעזור לעוד אישה, ליבי מתמלא עננים.

לא מזמן שוחחתי עם רופא במיון בבה"ח כשאושפזתי והסברתי לו על המחלה ואמרתי לו שיש מילים שזמן עברם! ורופא הוא לא אלוהים אולי רק הסגן שלו.

אני מודה לך אנה וגם לכל הנשים שלוקחות צעד בשינוי למען הגברת המודעות ,ההכרה והשינוי במחלה ולכל מנהלי קבוצות האנדו בפייסבוק. 

אני מודה מעומק ליבי לעמותת קהילת אנדו ישראל אשר פועלת ימים ולילות וחפצה לשנות את המצב.

תודה רבה!


את מדמיינת ואין לך כלום

עוד רופא כלשהו

ומה לגבי חוויות חיוביות עם רופאים? למי תרצי להרים?

הווו יש לי המון מילים בפי והודיה רבה להמון רופאים, למזלי אלוהים והיקום החליט להפגיש אותי גם עם רופאים טובים ומקסימים לאחר האבחון שלי שראשית קודם כל לפני הכל –  בני אדם.

אז כמובן אתחיל עם המומחה דר יובל קאופמן אשר האמין לי מהרגע הראשון שהגעתי אליו לייעוץ ובדיקה למרות שאצלי לא ראו כלום אבל מאוד מאוד כאב לי ונראית כבר חצי מתה ודר יובל קאופמן האמין לי ומיד נקבע ניתוח.

הניתוח הציל את חיי, היחס היה אדיב , אכפתי, מתחשב וסובלני מאוד. ד"ר קאופמן ענה לכל סוגיה שהייתה לי. וגם בתסחיף הריאה הוא עזר לי ודאג לי למרות שהטרדתי אותו ביום שבת וזה לא מובן מאליו. 

ד"ר שלומי כהן תמיד עוזר לי לעזור לנשים במצבי חירום וכן עוזר גם לי כאשר אני מגיעה לשיבא  לאשפוז או למיון דחוף הוא חפץ לעזור לי. תודה על כך מעומק ליבי.

למזלי עקב עזרתי לנשים עם מחלת האנדו ופעולותיי בעמותה המדהימה שלנו, התחלתי להכיר רופאים נוספים מדהימים החפצים לעזור לנשים רבות וכאשר אני פונה אליהם במצבי חירום הם מיד עוזרים ועל כך תודתי הרבה מעומק ליבי.

אני רוצה להודות ולשבח את הרופאים הבאים העוזרים לי לעזור לנשים במצבי חירום:

אני רוצה להודות לד"ר אורי דיאור המדהים, אני רוצה להודות לד"ר נמזוב הנפלא, אני רוצה להודות לד"ר טל שביט הנהדר שענה לי על המייל עם סוגיה קשה של אישה שהגיע אלי, אני רוצה להודות לד"ר ברקוביץ שעוזר דרך שירה המקסימה וגם מספיק לענות להודעות שלי, אני רוצה להודות לד"ר בראל אושרי, ולד"ר זיו צפריר ולכל הרופאים שעוזרים לנו .

הצונאמי שלי אנדומטריוזיס

ועכשיו החלק החשוב של הכתבה, הספר שלך! את האישה האמיצה הראשונה בארץ ששמה את הסיפור המלא שלך עם אנדומטריוזיס בספר שלם שהביא המון השראה לנשים רבות. איך הגעת להחלטה לכתוב ספר?

ההחלטה לכתוב ספר עלתה בי עוד כבר בימים בהם קראתי ליקום ולאלוהים שימצאו כבר מה פשר סבלי ושהאנדו הזה ימצא באיזושהי בדיקה ! אך לצערי הוא לא נמצא באף בדיקה אלא רק בניתוח.

ידעתי בליבי שהסיפור הזה חיה חייב להיכתב.

במשך כל הזמן הזה 5 שנים, אני כותבת וכותבת בכל מקום אפשרי, מיון ,מוקד ,מרפאות ,בגינה, בכל מקום ויודעת שיום אחד זה יקרה, ואז כאשר הגיע תסחיף הריאה לחיי והייתי בסכנת חיים (וממש הרגשתי זאת כי לא הצלחתי לנשום ובאחד הפעמים הגעתי לטיפול נמרץ), אמרתי לאייל , זהו אני חייבת למהר להוציא את הספר שלי לאור!

את כל אשר כתבתי כי לא בטוח שאשרוד הפעם, הסיפור שלי חייב להשמע על מנת שיבינו נשים, רופאים והורים לנערות שיש מצבים רבים כמוני שלא ניתן לראות את האנדו שלהם באף בדיקה ומאף חור, לא ניתן!!!

המחלה חמקמקה ומסתורית והן לא מדמיינות יש מחלה כזו! מחלה שקופה! אנדומטריוזיס שפוגעת ב 1 מ 10 נשים ועכשיו כבר חושבים שאף 1 מ 9 נשים סובלת ממחלת האנדו. הרצון שהספר יעזור לנשים לאבחן את עצמן או לחשוד במחלה המורכבת הזאת והלוואי וזמן האבחון שלהן יקוצר.

תוכלי לספר לנו קצת על החוויה של הוצאת ספר שכזה?

להוציא ספר לאור זו תחושה מיוחדת שיש משהו נוסף בעולם שהוא שלך ולא רק הילדים שלך. למזלי אני לא פרפקציוניסטית וזורמת עם החיים אז לא היו הרבה חילוקי דעות אודות הספר.

היתה הבנה והערכה גם מצד ההוצאה לאור וגם מצד העורך שלי המקסים עמיר שינקמן וגם מצג האומן המוכשר של הספר שלי איציק סימן טוב. החוויה עברה בטוב.

מה המשפחה שלך אומרת על הצעד הזה של כתיבת ספר?

כל המשפחה גאה בי מאוד ותומכת מאוד.

ועכשיו שאלה שרציתי לשאול אותך כבר הרבה זמן, מה היית עושה אם הייתי יכולה לקחת ממך את המחלה לשבוע שלם?

ראשית , בהחלט כיום לאחר הניתוח שעזר מאוד והדיקור שאני מתמידה והתזונה יש לי שבועות טובים . תודה לאל ולרופאים.

שנית, הייתי רוצה לרקוד על במה – לרקוד את נפשי, ולטייל עם משפחתי בטיולי טבע ולנשום.

לסיכום, איזה מסר את רוצה להעביר לכל אותן הנשים שקוראות את מילותייך עכשיו?

חשוב לי להעביר את המסר הבא: 

חשוב להאמין לאינטואיציות שלך ולהבין שלפעמים הברירה היחידה היא להיות חזקה ולמצוא את נקודת האור להאמין שהיא תגיע ויהיה אור גדול.

אני מאמינה שתמיד צריך להוסיף באור, תמיד צריך להוסיף במעשים טובים.


לכל מי שרוצה להבין באיזו יצירה פנומנלית מדובר ולרכוש את הספר של אביבית הגיבורה הנפלאה>>>

ניתן לרכוש את הספר ישירות מאביבית וניתן לפנות אלי באופן פרטי ,להודעה או תגובה בפייסבוק. אני שולחת את הספר במעטפה בדואר רשום, והמשלוח עלי, ניתן לשלם בביט, העברה בנקאית, paybox, paypal. עלות הספר 70 שח.

פרופיל פייסבוק של אביבית > https://www.facebook.com/avivit.zahavibinshtok

דף פייסבוק הצונאמי שלי אנודמטריוזיס

ניתן לרכוש את הספר באופן דיגטלי באתרים דיגיטליים : 

  • סטימצקי – רצוי להזמין מראש לסניף הקרוב למגוריכם

אהבת את הכתבה? מוזמנת לשתף הלאה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

קצת על המחברת

אני בת 38, נשואה ליונתן ואמא לליה. מתמודדת עם אנדומטריוזיס כבר מעל 18 שנים. מאמנת ומלווה נשים, ובני משפחה של מטופלות עם מצבים בריאותיים \ כאבים כרוניים.

שירותי קליניקה:

גלילה למעלה דילוג לתוכן